אילו תרגילים טובים לכאבים בצוואר? איך להקל על כאבי צוואר \ להימנע מכאבים בצוואר ולמנוע פגיעה באיכות החיים

אילו תרגילים טובים לכאבים בצוואר? איך להקל על כאבי צוואר \ להימנע מכאבים בצוואר ולמנוע פגיעה באיכות החיים

כאבים בצוואר יכולים לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים. תמיד כדאי ומומלץ לטפל בכאבי צוואר, גם על מנת שהכאב לא יחמיר וגם, כמובן, כדי לא לסבול😊 יש המון דרכים להקל על כאבים בצוואר, אך אני אתמקד בעניין זה בעולם שלי – עולם הכושר והתנועה.

בסרטון שמצורף כאן תוכלו לראות ולבצע תנועות עדינות ונהדרות שיכולות להקל על הכאב ולשחרר את הצוואר. בצעו את התנועות בעדינות ואם תנועה מסויימת אינה נעימה לכם, אל תבצעו אותה. הגוף יודע הכי טוב מה נכון עבורו.

באופן כללי, גם אם אין כאבים בצוואר, מומלץ להניע את הצוואר בעדינות על בסיס יומי כדי לשמור על גמישותו.

אני רוצה לשתף אתכם בטיפ שיכול למנוע מראש כאבים מסויימים בצוואר (ובשאר חלקי הגוף, כמו כאבי גב או כאבים בברכיים..). זה טיפ שנשמע מובן מאליו, אבל בפועל, לא כולם נשמעים לו.

בכל אימון שאתם מבצעים, כל אימון כושר שהוא, אימון פילאטיס, אימון סיבולת לב ריאה , אימונים אונליין ובכלל כל סוג של ספורט, הקשיבו לגוף שלכם. אם במהלך תרגיל מסויים אתם חשים בכאב לא נעים בכל אזור שהוא בגוף, ובעיקר בצוואר ובגב, פשוט עצרו. אל תמשיכו לבצע את התרגיל. דרך הכאב הגוף מסמן שהתרגיל קשה מדי או מורכב מדי או שביצענו ממנו יותר מדי חזרות ושכרגע כדאי לעצור.

מתאמנים ומתאמנות רבים ורבות ממשיכים לבצע תרגילים על אף הכאב, גם אם הם סובלים והכאב חד ולא נעים, זאת כדי להגיע לתוצאות טובות כמה שיותר מהר. זאת טעות, כי כך בדיוק עלולה להיגרם פציעה שבמקרה הטוב ניתנת לריפוי ובמקרה הפחות טוב, היא כאן להישאר. והרי כשיש פציעה, אי אפשר להתאמן באופן רגיל ולהגיע לתוצאות להן יחלנו, ולכן אם נמשיך להתאמן תוך התעלמות מהכאב, נשיג את התוצאה ההפוכה.

לעומת זאת, אם נעצור כשכואב, הגוף ילמד בצורה הטובה ביותר את הגבולות שלו וכך האימונים יהיו יעילים ומדוייקים יותר והגוף יתפתח בצורה הטובה ביותר. או בקיצור- בצורה הזאת נגיע לתוצאות הטובות ביותר, בדרך הנכונה ביותר וללא נזקים.

תמיד תמיד היו קשובים לגוף שלכם.

נתראה באימונים😊

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

מדוע אימון שיווי משקל קריטי לכולנו ובתוך זה גם לכל מתאמן ומתאמנת? כיצד לשפר את שיווי המשקל ולבצע אימון שיווי משקל לשיפור איכות חיים? אילו תרגילים טובים לשיפור שיווי המשקל? קבלו אימון שיווי משקל אונליין קצר כדי שתשפרו את שיווי המשקל שלכם ואת בריאותכם.

כשאנו ניגשים להתאמן או מקבלים החלטה להתחיל להתאמן, הסיבות שדוחפות אותנו ומתניעות אותנו לפעול הן, לרוב, הרצון לרזות, לחטב ולעצב את הגוף, לחזק את השרירים

אימון הרווח בין הרגליים – למה לא כל אחד ואחת יכולים להיות עם רווח בין הירכיים? התשובה תפתיע אתכם. ומה לגבי הצטברות שומן בירכיים – איך להוריד שומן בירכיים? איך לחטב ולהיפטר מהשומן בירכיים הפנימיות? קבלו אימון קצר אונליין לירך הפנימית.

יש כמה וכמה אזורים בגוף שבאופן טבעי השומן מצטבר בהם באופן משמעותי ולכן גם מאתגר יותר לעצב ולחטב אותם, מה שעלול לגרום לתסכול ובשלב מסויים

אימון פלאנק סטטי – כל מה שרציתם לדעת על פלאנק, יתרונות הפלאנק, איך עושים פלאנק נכון ואיך מקבלים ממנו את כל מה שהגוף צריך. בפנים – אימון כושר אונליין קצר על טהרת הפלאנק

אחד הדברים היותר חשובים בחיים זה לשמור על הגוף שלנו. אם לא נשמור עליו, איך נתנהל כפי שצריך ואיך יהיו בנו הכוחות לפעול ולבצע את