איך להתמיד באימוני כושר? קבלו 5 טיפים מסוג אחר

איך להתמיד באימוני כושר? קבלו 5 טיפים מסוג אחר

איזה כיף לקבל החלטה שזהו, מהיום אנחנו משקיעים בעצמנו, בגוף ובבריאות שלנו ומתחילים להתאמן. וכמה מבאס לגלות שלא תמיד פשוט אחרי שכבר קיבלנו את ההחלטה, גם ליישם אותה😊 משמעות ההחלטה היא, למעשה, הבעת רצון לשינוי, שינוי טוב, שינוי חיובי וחיוני, שינוי שאנו חייבים אותו ושאנחנו יודעים, ללא צל של ספק, שהוא חשוב ויעשה לנו מדהים. אז אם היתרונות כל כך ברורים, למה כל כך קשה לפעול ולהתחיל?

הכל מתחיל ונגמר בהבנה שמדובר בשינוי- בתהליך של ממש שיביא לשינוי. הרצון לבדו אינו מספיק. כמה קשה לשנות הרגלים, דפוסי התנהגות, שגרה יומיומית. כמה אנחנו לפעמים עייפים וכמה קשה להכניס ללו”ז שלנו משהו חדש שלא תמיד אנחנו בוחרים בו כי יש לנו תשוקה אליו אלא כי זה מחוייב המציאות.

לא לכולם יש תשוקה להתאמן, אז אם אין את התשוקה שדוחפת קדימה, מאוד לא פשוט ליצור את השינוי המיוחל. נכון שהרבה יותר פשוט “להתעפץ” מול הטלוויזיה, או להתעסק עם הנייד ולגלול בו לנצח או סתם פשוט לנוח ולא לעשות כלום? הכי קל ולעיתים גם הכי כיף ומפתה. אבל אז, מה יהיה עלינו? על הגוף, הבריאות, התחושה הפנימית שלנו, הרצון להשתפר ולהשתדרג , להיראות טוב יותר ולהרגיש טוב יותר בגוף החי והנושם שלנו.

בשביל שנצליח, צריך ליצור את השינוי, לא מספיק רק לרצות בו. אז הנה כמה טיפים איך לעשות את זה בצורה הנכונה ביותר, כך שבאמת נצליח להתמיד.

1.מאוד חשוב להבין ולהפנים ששינוי אינו דבר פשוט ומדובר בתהליך שעלול לקחת זמן וזה בסדר ואפילו רצוי ונכון. יש כאן את ההיבט הפסיכולוגי של ההתנגדות הפנימית הטבעית של אדם לשינוי. האדם מטבעו לא אוהב שינויים\ חש בקושי מול שינויים ולכן השינויים המוצלחים ביותר הם אלו שמתבצעים לאט, צעד אחר צעד, עקב בצד אגודל. כשאנחנו כמהים לשינוי ורוצים שהוא יקרה “מהר מהר”, סביר להניח שתיגרם לנו עוגמת נפש כי גם אם בהתחלה נצליח, זה עלול לקרוס בהמשך, משום ששינוי אמיתי דורש זמן וסבלנות בתהליך.

2.נתחיל להתאמן יום אחד בלבד בשבוע. זה הכל. זאת הגדרת המטרה הראשונית. יום אחד. נבצע את האימון במקום בו הכי נח ונעים לנו כדי שיהיה קל יותר ליישם, ללא כל פרוצדורה נוספת שעלולה להעיק או למסמס את האימון. כשנרגיש מוכנים, נעלה את המינון לשני אימונים בשבוע וכך הלאה.. לצורך העניין, תוכניות אימוני כושר אונליין- הן נהדרות כי הן נותנות את המענה הזה. אימון מכל ובכל מקום שנרצה ובכל זמן שנבחר.

3.נבחר באימון שלא נצטרך להתכונן עבורו יותר מדי. כלומר, מינימום פעולות ופרוצדורה, וזאת כדי שיהיה לנו קל יותר להניע את עצמנו ולהתחיל להתאמן. למשל, אם בחרנו להתאמן בחדר כושר, עדיף שהוא יהיה קרוב לבית. אם בחרנו באימוני כושר אונליין, בפעם הראשונה שאנחנו נכנסים, נזין את הסיסמא שלנו כדי להתחבר לאתר ולאימונים בו וכשנישאל האם אנו רוצים לשמור את הסיסמא (שאלה קבועה שתמיד נשאלת בעת הזנת סיסמא), נענה ש- כן. כך באימון הבא לא נצטרך אפילו להזין סיסמא, לא נצטרך למעשה לעשות דבר, אלא ישר לגשת לאימון. מינימום פעולות – מקסימום סיכוי שנצליח לעמוד בהחלטה שלנו.

4.נבחר באימון קצר, כדי שפסיכולוגית יהיה לנו קל יותר להביא את עצמנו לבצע אותו. יש אימונים קצרים נהדרים (10 דקות\ 15 דקות\ 30 דקות). חשוב לוודא שבכל אימון יש עבודה טובה על כל השרירים ומדובר באימון שעל אף שהוא קצר, הוא מצויין ויביא לתוצאות. לצורך העניין, בתוכניות האימונים שבאתר זה, האימונים הם בני 15 דקות ועובדים בצורה מדוייקת ואיכותית על כל השרירים. צפו לתוצאות😊

5.גם אם תכננו ביום מסויים להתאמן וזה לא צלח, לא נלקה את עצמנו. לא נכון ואפילו הרסני לחשוב שמדובר בכישלון או “נפילה”. ה”נפילות” האלה טבעיות ואפילו טובות וצפויות כי הן חלק מתהליך השינוי, אז ניקח את זה בחשבון ולא ניתן לזה להפיל אותנו אלא דווקא להרים אותנו ולהמשיך לאימון הבא ביום אחר שנבחר. בסופו של דבר, בתהליך של שינוי, כל שינוי, אנחנו כנראה “ניפול”, אבל החוכמה בשינוי אמיתי, כזה שימשך ויחזיק מעמד, זה לא כמה ניפול, אלא כמה מהר נקום. כי אם נקום- ניצחנו.

ולסיכום, כוח הרצון חשוב כדי להתחיל להתאמן, אך לא תמיד יספיק כדי להתמיד. ההבנה וההפנמה שיש תהליך של שינוי שיקח זמן עד שהוא יוטמע היטב ויהפוך לחלק בלתי נפרד מהחיים – זה המפתח להתמדה והצלחה. במקום להתאכזב מ”נפילות”, נבין שהן חלק מהתהליך ולמעשה, הן חיוניות לו, בלעדיהן התהליך לא יהיה אמיתי ונכון.

וחשוב לזכור שאיזה כיף זה לקחת את הגוף עוד צעד קדימה. אפשר היום בקלות להיכנס ל- תוכניות אימונים אונליין ולבצע אימון מהבית, כי אימון ביתי אפשר וקל לבצע בכל זמן ומתי שנח. אימונים אונליין זה החיים:)

נתראה באימונים 😊

עדי שיף –  מאמנת כושר ופילאטיס, מטפלת בתנועה, בוגרת לימודי קינסיולוגיה חינוכית (תרגילי מוח) ובוגרת לימודי אימון ב”גומא” – בית ספר לגישור ואימון.

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

מדוע אימון שיווי משקל קריטי לכולנו ובתוך זה גם לכל מתאמן ומתאמנת? כיצד לשפר את שיווי המשקל ולבצע אימון שיווי משקל לשיפור איכות חיים? אילו תרגילים טובים לשיפור שיווי המשקל? קבלו אימון שיווי משקל אונליין קצר כדי שתשפרו את שיווי המשקל שלכם ואת בריאותכם.

כשאנו ניגשים להתאמן או מקבלים החלטה להתחיל להתאמן, הסיבות שדוחפות אותנו ומתניעות אותנו לפעול הן, לרוב, הרצון לרזות, לחטב ולעצב את הגוף, לחזק את השרירים

אימון הרווח בין הרגליים – למה לא כל אחד ואחת יכולים להיות עם רווח בין הירכיים? התשובה תפתיע אתכם. ומה לגבי הצטברות שומן בירכיים – איך להוריד שומן בירכיים? איך לחטב ולהיפטר מהשומן בירכיים הפנימיות? קבלו אימון קצר אונליין לירך הפנימית.

יש כמה וכמה אזורים בגוף שבאופן טבעי השומן מצטבר בהם באופן משמעותי ולכן גם מאתגר יותר לעצב ולחטב אותם, מה שעלול לגרום לתסכול ובשלב מסויים

אימון פלאנק סטטי – כל מה שרציתם לדעת על פלאנק, יתרונות הפלאנק, איך עושים פלאנק נכון ואיך מקבלים ממנו את כל מה שהגוף צריך. בפנים – אימון כושר אונליין קצר על טהרת הפלאנק

אחד הדברים היותר חשובים בחיים זה לשמור על הגוף שלנו. אם לא נשמור עליו, איך נתנהל כפי שצריך ואיך יהיו בנו הכוחות לפעול ולבצע את