דרך הגב😊- קבלו תובנות מעניינות להעברת ומניעת כאבים בגב. ויש מתנה – אימון מיוחד לגב

דרך הגב😊- קבלו תובנות מעניינות להעברת ומניעת כאבים בגב. ויש מתנה – אימון מיוחד לגב

הגב הוא אחד האיברים היותר חשובים לתחזוק בגוף. הגב מתחיל בחלק העליון של הישבן ומסתיים באזור העורף, הצוואר והכתפיים. למעשה, המשמעות של אי תחזוק הגב היא פגיעה אפשרית בכל האיברים שנתמכים על ידי הגב וזה עלול להביא לפגיעה משמעותית בבריאות ובאורח החיים. לפני שאפרט, אתן טיפים וכמה תובנות חשובות ומעניינות שקשורות לגב, קבלו אימון נהדר לגב בן 15 דקות בלבד שיעשה לכם ממש ממש טוב (גם הגב שלכם יודה לכם על האימון הזה😊).

ממשיכים..

רקע קצר לפני הטיפים: האנטומיה של הגב מורכבת ממספר רב של חוליות ושרירים שמסייעים לנו להתנועע, לנוע באופן חופשי וללא כאבים. הגב, למעשה, מספק תמיכה לחלק האחורי של הגוף (כולל הראש).

אותם חוליות ושרירים שעוזרים להתנועע, סופגים לעיתים לחצים רבים בעקבות מגוון סיבות, כמו ישיבה ממושכת או יציבה לא נכונה (מכירים את היציבה כשהגוף בצורת סימן שאלה? זה אחד הסימנים המובהקים ליציבה לא נכונה).

פעילות גופנית היא סופר חשובה כדי לחזק את הגב, להפחית את הכאבים בגב ואפילו למנוע אותם לחלוטין. אימוני כושר נכונים ויעילים וגם יצירתיים😊 מצילים המון אנשים מכאבי גב בלתי נסבלים.

קבלו כמה טיפים ותובנות איך להתמודד עם כאבי גב ולחילופין, איך להימנע מהם (כי כשהם כבר כאן, יותר מסובך להיפטר מהם):

1.שרירי הגב מתכווצים ופועלים יחדיו עם קבוצות שרירים נוספות. למשל, בתרגיל בו שוכבים על הבטן ומרימים באויר רק את פלג הגוף העליון- גם שרירי הגב וגם שרירי הישבן מתכווצים יחדיו. כשמגבירים בתרגיל הזה את רמת הקושי, שרירי הגב מתכווצים באותה מידה, ודווקא שרירי הישבן הם אלו שמתכווצים חזק יותר. משמע, אפשר ונכון, כשכואב הגב, לבצע אימון כושר מתון בכל הנוגע לעבודה על שרירי הגב. רמת קושי גבוהה יותר לאו דווקא תחזק יותר את הגב. חשוב לציין שזאת בניגוד לעבודה על שרירים אחרים בגוף (כמו שרירי הבטן או הישבן) ששם כן נכון ומאוד רצוי לבצע תרגילים ברמת קושי גבוהה יותר כדי לתחזק את השרירים ולהתקדם.

2.שרירי הגב עוזרים לנו לשמור על יציבה נכונה וגוף מוחזק ולכן חשוב לדעת וגם מאוד הגיוני שתרגילי כושר וביצוע פעולות שונות בעמידה זה גירוי נהדר עבור הגב כדי לשמור על תפקודו התקין. לכן, חשוב לשלב באימוני כושר תרגילים בעמידה. כן אציין שבמידה ואנחנו סובלים מכאב גב חריף, עמידה יכולה לעיתים להיות מאתגרת ולכן עדיף לתרגל בשכיבה, אך ברגע שכאבי הגב יחלפו או ישתפרו משמעותית, חשוב לבצע אימונים בעמידה.

3.חשוב לעשות מתיחות לגב, להניע אותו ולהגדיל את טווח התנועה שלו (למשל, לבצע תרגילים של כיפוף ופשיטה), התנועות האלה יכולות להקל משמעותית על כאבי גב. עם זאת, מתיחות ותנועות להגדלת טווח התנועה לבדן אינן מספיקות כלל וכלל לחיזוק הגב. כדי לחזק את הגב ולהימנע מכאבי גב, חשוב לבצע באימוני הכושר תרגילים שמיועדים לחיזוק הגב.

4.אלו מאיתנו שעובדים בעבודה יושבנית נמצאים בסיכון גבוה יותר לסבול מכאבי גב (וגם כתפיים וצוואר), בעיקר אם מדובר בעבודה מול מחשב. צריך להיות מודעים לזה ולפעול כדי שזה לא יקרה. למשל, לרכוש כיסא נוח ומתאים לישיבה ממושכת שגם מספק תמיכה טובה וגם מונע לחצים על עמוד השדרה. בנוסף, בצעו עצירות לפחות אחת לשעה כדי להניע את הגב (מתיחות שעוזרות להזרמת הדם בגוף כדוגמת כיפוף הגוף כלפי מטה כשאנו עומדים ואז יישורו לאט, חוליה אחר חוליה) ואפילו לבצע תרגילים לגב בעמידה (כי אני מבינה לגמרי שבשכיבה יהיה יותר מורכב לבצע תרגילים באמצע יום עבודה).

5.אם מדובר בכאב גב על בסיס יומיומי, חשוב לבצע אימוני כושר שמתמקדים בשרירי הליבה (כמו אימוני פילאטיס \ אימוני יוגה וכו’) על בסיס קבוע.

6.ובכל מקרה, אסור להתעלם מכאבים שמתעוררים במהלך אימון כושר, בוודאי כשמדובר בכאב בגב בכלל ובגב התחתון בפרט. אם אנחנו מבצעים תרגיל מסויים וחשים כאב משמעותי בגב תוך כדי ביצוע התרגיל, מיד נעצור. הגב מאותת שהוא עייף וזקוק למנוחה. גב עייף הוא גב שמועד לפציעות. חשוב שנקשיב לגוף שלנו, כי הוא מדבר אלינו בלי סוף (רק שלא תמיד אנחנו מקשיבים😊).

אם מדובר בכאבי גב שנמשכים יותר ממספר ימים, גשו לרופא לקבלת אבחון מקצועי כדי שיותאם לכם טיפול מתאים במידת הצורך.

דרך נהדרת לחזק את הגוף ובתוך זה גם את הגב היא לבצע אימונים אונליין (או תוכנית אימונים אונליין), אפשר לבצע אימוני כושר אונליין מהבית בכל זמן נתון ואם כואב הגב או שלא הזזנו את הגוף מספיק במהלך היום, אז באותו רגע נוכל לבצע אימון מהבית שיחזיר את הגוף לעניינים. זה גם מאוד רלבנטי עבור אלו מאיתנו שמתקשים במציאת זמן לאימוני כושר בעקבות לו”ז עמוס.

נתראה באימונים😊

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

השפעות פעילות גופנית על כאב ראש ומיגרנה: מה הקשר בין ספורט לכאבי ראש? איזו פעילות גופנית עוזרת למנוע כאב ראש? והאם פעילות גופנית מסויימת יכולה דווקא לגרום לכאב ראש? וגם – טיפים פרקטיים שיעזרו לכם למנוע כאב ראש.

אחת התלונות השכיחות בכל מה שנוגע לכאבים, היא תלונה על כאבי ראש ובתוכם גם כאלה שמתפתחים למיגרנה. כאב ראש הוא תופעה שכיחה בכל העולם ולה

חשיבות ביצוע נכון של תרגילי כושר- מה הדרכים הנכונות לביצוע 7 תרגילי כושר נפוצים שרבים מבצעים לא נכון? טכניקה נכונה בתרגילים: חשוב שהיא תהיה טובה ומדוייקת.

כל המטרה באימוני כושר היא לחזק את הגוף, להפוך אותו לבריא יותר, יעיל יותר ומתפקד בצורה הטובה ביותר. אולם, ישנם מגוון תרגילים שאם לא נבצעם

פיתולים – התנועה שאתם לא עושים מספיק ואשר כה חשובה לגוף, לנשמה ולנשימה. קבלו אימון כושר קצר אונליין ובו 7 תרגילים עם פיתולים. בואו לפתוח את הגוף בעזרת פיתולים.

התנועה הראשונה שתינוק עושה עוד לפני שמגיח לאוויר העולם וכדי לצאת לאוויר העולם היא פיתול. התינוק, למעשה, מתפתל לו החוצה דרך תעלת האגן וכך מתחיל

שינה ופעילות גופנית – איך אימון גופני יכול לשפר את איכות השינה? מהו האימון הכי טוב לשינה שלכם? קבלו את הפעילות הגופנית שתעזור לכם לישון טוב יותר. בפנים- אימון כושר קצר אונליין שיעזור לכם.

שינה טובה בלילה אינה מובנת מאליה. לצד אנשים שנרדמים במהירות וישנים רצוף לאורך הלילה, יש לא מעט אנשים שמתקשים להירדם או לחלופין מתעוררים מספר פעמים