מה הפלאנק הכי מאתגר? קבלו את הפלאנק שמאתגר גם את החזקים ביותר – פלאנק קופנהאגן. מומלץ להכניסו כחלק מאימון הכושר שלכם (גם ב- אימון כושר ביתי)

מה הפלאנק הכי מאתגר? קבלו את הפלאנק שמאתגר גם את החזקים ביותר – פלאנק קופנהאגן. מומלץ להכניסו כחלק מאימון הכושר שלכם (גם ב- אימון כושר ביתי)

לתרגיל הפלאנק יש המון וריאציות. ניתן לבצעו במנחים שונים וניתן לצאת ממנו למגוון תרגילים מעניינים ברמות אתגר שונות. מה שיפה בפלאנק זה שלא משנה באיזו וריאציה נבחר, תמיד נקבל עבודה מעולה וחזקה על המון שרירים יחד, פלוס עבודה על שרירי הליבה הכה חשובים.  

על אילו שרירים עובד הפלאנק?

בעיקר על שרירי הבטן, הגב והכתפיים. הפלאנק מחזק את השרירים הללו באופן משמעותי ובנוסף, תורם לבניית חוזק ויציבות הגוף.

מבין מגוון הפלאנקים הקיימים יש גם את הפלאנק הצידי (גשר צידי), שכשמו כן הוא, מתבצע על צד הגוף תוך הישענות על יד\ אמה תוך כדי שהיד השניה, המשוחררת, מושטת מעלה. שתי הרגליים צמודות אחת מעל השניה ויש מגע עם הקרקע.

פלאנק קופנהאגן לוקח את הפלאנק הצידי ומשדרג אותו לרמת אתגר מטורפת, עד כדי כך שאם תצליחו להישאר במנח במשך 10 שניות לפחות, שיחקתם אותה.

בסרטון כאן תוכלו לראות כיצד מבצעים את פלאנק קופנהאגן. בנוסף, לקחתי את הפלאנק עוד צעד קדימה ובניתי עליו ובאמצעותו תרגיל שאף מגדיל את רמת הקושי, גם את זה תוכלו לראות בסרטון, בחלק השני שלו.

מה הייחוד בפלאנק קופנהאגן?

שינוי המנח, כך שבמקום שהרגליים יגעו בקרקע בזמן שהן אחת על השניה, הרגל העליונה תונח על כיסא או כל משטח יציב אחר שגובהו כ 45 סנטימטרים ואז נצרף את הרגל השניה באויר, מעט מתחת לחלק התחתון של הכיסא או המשטח ונישאר בפוזיציה הזאת ללא תזוזה של הגוף. אין ספק שמיקום הרגליים משנה לגמרי את כללי המשחק של הפלאנק הצידי ותרגישו זאת היטב במהלך ביצוע התרגיל. שרירי הבטן ובעיקר השריר הרחב בטני והאלכסונים (פנימיים וחיצוניים) ישרפו כהוגן.

מה הדגשים החשובים בזמן ביצוע הפלאנק?

חשוב לוודא שצד הגוף מורם היטב ולא קורס מטה, הבטן אסופה ומוחזקת, נימנע מלהבליט את האגן קדימה או אחורה, נימנע מהעמסת רוב משקל הגוף על הכתף ונוודא שאין מתח בצוואר ובכתפיים והם משוחררים ככל האפשר.

אני מאוד ממליצה לשלב את הפלאנק הזה במסגרת אימוני הכושר שלכם. אם אתם מבצעים אימוני כושר בבית או אימוני כושר אונליין בכל מקום אחר, זה לא משנה – פשוט אמצו אותו:)

אז… הצלחתם?:)

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

מדוע אימון שיווי משקל קריטי לכולנו ובתוך זה גם לכל מתאמן ומתאמנת? כיצד לשפר את שיווי המשקל ולבצע אימון שיווי משקל לשיפור איכות חיים? אילו תרגילים טובים לשיפור שיווי המשקל? קבלו אימון שיווי משקל אונליין קצר כדי שתשפרו את שיווי המשקל שלכם ואת בריאותכם.

כשאנו ניגשים להתאמן או מקבלים החלטה להתחיל להתאמן, הסיבות שדוחפות אותנו ומתניעות אותנו לפעול הן, לרוב, הרצון לרזות, לחטב ולעצב את הגוף, לחזק את השרירים

אימון הרווח בין הרגליים – למה לא כל אחד ואחת יכולים להיות עם רווח בין הירכיים? התשובה תפתיע אתכם. ומה לגבי הצטברות שומן בירכיים – איך להוריד שומן בירכיים? איך לחטב ולהיפטר מהשומן בירכיים הפנימיות? קבלו אימון קצר אונליין לירך הפנימית.

יש כמה וכמה אזורים בגוף שבאופן טבעי השומן מצטבר בהם באופן משמעותי ולכן גם מאתגר יותר לעצב ולחטב אותם, מה שעלול לגרום לתסכול ובשלב מסויים

אימון פלאנק סטטי – כל מה שרציתם לדעת על פלאנק, יתרונות הפלאנק, איך עושים פלאנק נכון ואיך מקבלים ממנו את כל מה שהגוף צריך. בפנים – אימון כושר אונליין קצר על טהרת הפלאנק

אחד הדברים היותר חשובים בחיים זה לשמור על הגוף שלנו. אם לא נשמור עליו, איך נתנהל כפי שצריך ואיך יהיו בנו הכוחות לפעול ולבצע את