מה הפלאנק הכי מאתגר? קבלו את הפלאנק שמאתגר גם את החזקים ביותר – פלאנק קופנהאגן. מומלץ להכניסו כחלק מאימון הכושר שלכם (גם ב- אימון כושר ביתי)

מה הפלאנק הכי מאתגר? קבלו את הפלאנק שמאתגר גם את החזקים ביותר – פלאנק קופנהאגן. מומלץ להכניסו כחלק מאימון הכושר שלכם (גם ב- אימון כושר ביתי)

לתרגיל הפלאנק יש המון וריאציות. ניתן לבצעו במנחים שונים וניתן לצאת ממנו למגוון תרגילים מעניינים ברמות אתגר שונות. מה שיפה בפלאנק זה שלא משנה באיזו וריאציה נבחר, תמיד נקבל עבודה מעולה וחזקה על המון שרירים יחד, פלוס עבודה על שרירי הליבה הכה חשובים.  

על אילו שרירים עובד הפלאנק?

בעיקר על שרירי הבטן, הגב והכתפיים. הפלאנק מחזק את השרירים הללו באופן משמעותי ובנוסף, תורם לבניית חוזק ויציבות הגוף.

מבין מגוון הפלאנקים הקיימים יש גם את הפלאנק הצידי (גשר צידי), שכשמו כן הוא, מתבצע על צד הגוף תוך הישענות על יד\ אמה תוך כדי שהיד השניה, המשוחררת, מושטת מעלה. שתי הרגליים צמודות אחת מעל השניה ויש מגע עם הקרקע.

פלאנק קופנהאגן לוקח את הפלאנק הצידי ומשדרג אותו לרמת אתגר מטורפת, עד כדי כך שאם תצליחו להישאר במנח במשך 10 שניות לפחות, שיחקתם אותה.

בסרטון כאן תוכלו לראות כיצד מבצעים את פלאנק קופנהאגן. בנוסף, לקחתי את הפלאנק עוד צעד קדימה ובניתי עליו ובאמצעותו תרגיל שאף מגדיל את רמת הקושי, גם את זה תוכלו לראות בסרטון, בחלק השני שלו.

מה הייחוד בפלאנק קופנהאגן?

שינוי המנח, כך שבמקום שהרגליים יגעו בקרקע בזמן שהן אחת על השניה, הרגל העליונה תונח על כיסא או כל משטח יציב אחר שגובהו כ 45 סנטימטרים ואז נצרף את הרגל השניה באויר, מעט מתחת לחלק התחתון של הכיסא או המשטח ונישאר בפוזיציה הזאת ללא תזוזה של הגוף. אין ספק שמיקום הרגליים משנה לגמרי את כללי המשחק של הפלאנק הצידי ותרגישו זאת היטב במהלך ביצוע התרגיל. שרירי הבטן ובעיקר השריר הרחב בטני והאלכסונים (פנימיים וחיצוניים) ישרפו כהוגן.

מה הדגשים החשובים בזמן ביצוע הפלאנק?

חשוב לוודא שצד הגוף מורם היטב ולא קורס מטה, הבטן אסופה ומוחזקת, נימנע מלהבליט את האגן קדימה או אחורה, נימנע מהעמסת רוב משקל הגוף על הכתף ונוודא שאין מתח בצוואר ובכתפיים והם משוחררים ככל האפשר.

אני מאוד ממליצה לשלב את הפלאנק הזה במסגרת אימוני הכושר שלכם. אם אתם מבצעים אימוני כושר בבית או אימוני כושר אונליין בכל מקום אחר, זה לא משנה – פשוט אמצו אותו:)

אז… הצלחתם?:)

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

השפעות פעילות גופנית על כאב ראש ומיגרנה: מה הקשר בין ספורט לכאבי ראש? איזו פעילות גופנית עוזרת למנוע כאב ראש? והאם פעילות גופנית מסויימת יכולה דווקא לגרום לכאב ראש? וגם – טיפים פרקטיים שיעזרו לכם למנוע כאב ראש.

אחת התלונות השכיחות בכל מה שנוגע לכאבים, היא תלונה על כאבי ראש ובתוכם גם כאלה שמתפתחים למיגרנה. כאב ראש הוא תופעה שכיחה בכל העולם ולה

חשיבות ביצוע נכון של תרגילי כושר- מה הדרכים הנכונות לביצוע 7 תרגילי כושר נפוצים שרבים מבצעים לא נכון? טכניקה נכונה בתרגילים: חשוב שהיא תהיה טובה ומדוייקת.

כל המטרה באימוני כושר היא לחזק את הגוף, להפוך אותו לבריא יותר, יעיל יותר ומתפקד בצורה הטובה ביותר. אולם, ישנם מגוון תרגילים שאם לא נבצעם

פיתולים – התנועה שאתם לא עושים מספיק ואשר כה חשובה לגוף, לנשמה ולנשימה. קבלו אימון כושר קצר אונליין ובו 7 תרגילים עם פיתולים. בואו לפתוח את הגוף בעזרת פיתולים.

התנועה הראשונה שתינוק עושה עוד לפני שמגיח לאוויר העולם וכדי לצאת לאוויר העולם היא פיתול. התינוק, למעשה, מתפתל לו החוצה דרך תעלת האגן וכך מתחיל

שינה ופעילות גופנית – איך אימון גופני יכול לשפר את איכות השינה? מהו האימון הכי טוב לשינה שלכם? קבלו את הפעילות הגופנית שתעזור לכם לישון טוב יותר. בפנים- אימון כושר קצר אונליין שיעזור לכם.

שינה טובה בלילה אינה מובנת מאליה. לצד אנשים שנרדמים במהירות וישנים רצוף לאורך הלילה, יש לא מעט אנשים שמתקשים להירדם או לחלופין מתעוררים מספר פעמים