למה שורף בשרירים כשמתאמנים? קבלו אימון כושר אונליין קצר ושורףףףףף😊.

למה שורף בשרירים כשמתאמנים? קבלו אימון כושר אונליין קצר ושורףףףףף😊.

מכירים את תחושת השריפה, שיש שיתארו אותה כנהדרת, לאחר ביצוע תרגיל כושר? שריפה בשריר בזמן אימון נגרמת, בין היתר, בעקבות גירוי שונה לשריר ממה שהוא מורגל. זה יכול לקרות לאחר העלאת משקלים, בעקבות הוספת תרגילים חדשים לאימון או הגדלת מספר החזרות.

למעשה, אותה שריפה מציינת את עייפות השריר ולכן גם קשה להמשיך לבצע את תרגיל הכושר בזמן שהשריפה הולכת ומתחזקת והתחושה היא כאילו לגוף כבד לבצע חזרות נוספות. הגוף מגיע, למעשה, לכשל חיובי. על אף שהמילה כשל מעלה קונוטציה שלילית, דווקא בעולם הספורט המשמעות הפוכה. כשל חיובי משמעו שיש קושי לבצע את החזרות האחרונות של תרגיל הכושר שמבוצע, אולם המצב הזה מביא לשיפור הכוח, פיתוח השרירים והתקדמות הכושר הגופני.

“הכישלון” באימון מביא להצלחה,התפתחות וגדילה בהמשך. המונח כשל חיובי מוכר יותר בעולם הרמת המשקולות, אך הוא לגמרי קיים ורלבנטי בכל תרגיל כושר שאנו מבצעים ומתקשים מאוד עד הגעה לחוסר יכולת להמשיך בחזרות האחרונות. כשאנו עובדים עם משקולות במשקלים גבוהים, הכשל יביא גם לגדילת השרירים. כשאנו עובדים עם משקלים נמוכים או עם משקל הגוף בלבד, הכשל יביא יותר לעיצוב וחיטוב השריר.

הכאב בשריר, שמתבטא בתחושה של שריפה בשריר ומופיע לאחר מאמץ נגרם בשל קרעים מיקרוסקופיים בסיבי השריר כתגובה להגברת עומס האימון והגעה למאמץ שיא. לאחר מכן, בזמן המנוחה ובמתיחת האזור שעבד (מאוד מומלץ לבצע מתיחה לאחר שריפה), השריר יתחיל תהליך בנייה ויבנה את עצמו מחדש בצורה חזקה יותר. דמיינו שריר שמותחים אותו עד שנוצרים בו קרעים ואז הקרעים מתאחים וכך השריר משתדרג.

חשוב לציין כי, לרוב, תחושת השריפה אינה מעידה על בעיה במהלך האימון אלא על כך שהאימון עובד חזק והגוף מאותגר ומתקדם עוד צעד קדימה. עם זאת, שימו לב והיו קשובים אם אכן מדובר בשרפה או שמדובר בכאב אחר שאינו נעים או חד ואז מומלץ לעצור את ביצוע התרגיל.

כנראה שגם תרגישו במקביל לשריפה שהדופק עולה ואתם מזיעים יותר וזה הגיוני, כי המאמץ המושקע בתרגיל הולך וגדל עד למצב בו אתם מגיעים לכשל החיובי.

מחקר שבדק מתאמנים צעירים גילה שהרמת משקלים נמוכים במינון חזרות גבוה שבוצע עד כשל היה שווה ערך מבחינת היעילות לגירוי בניית שריר כמו אימון עם משקלי עבודה גבוהים יותר במינון חזרות נמוך יותר. משמע – הגיעו לכשל בכל צורה שמתאימה לכם ואתם מתחברים אליה.

קבלו אימון כושר קצר אונליין ובו 5 תרגילי כושר שעובדים על כל השרירים בגוף. תראו ותרגישו איך השריפה בוערת בשרירים העובדים על אף שמדובר בעבודה ללא משקולות אלא רק עם משקל הגוף. אתם מחליטים מה מספר החזרות שתבצעו בכל תרגיל.המטרה- אתם עוצרים רק כשאתם מרגישים שאתם לא מסוגלים להמשיך עוד ומרגישים את השריפה היטב.

לא כל אימון צריך להיות אימון שרפה, שכן מדובר באימונים שלוקחים את הגוף לקצה גבול היכולת שלו. לא נכון ולא בריא להגיע למצב הזה בכל תרגיל, בכל אימון. לא צריך תמיד “לקרוע” את השרירים, אלא מספיק לגרות אותם בצורה איכותית כדי לקבל תוצאות רצויות. אם נבצע רק אימוני שרפה, גם הגוף יתרגל ולכן כבר לא “יתרגש” מהאימון ולא יגיב אליו כפי שאנו מצפים וגם עלול להיגרם עומס יתר שאינו טוב, כמובן, עבור הגוף. אז מינון היא מילת המפתח.

בהצלחהההה

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

שינה ופעילות גופנית – איך אימון גופני יכול לשפר את איכות השינה? מהו האימון הכי טוב לשינה שלכם? קבלו את הפעילות הגופנית שתעזור לכם לישון טוב יותר. בפנים- אימון כושר קצר אונליין שיעזור לכם.

שינה טובה בלילה אינה מובנת מאליה. לצד אנשים שנרדמים במהירות וישנים רצוף לאורך הלילה, יש לא מעט אנשים שמתקשים להירדם או לחלופין מתעוררים מספר פעמים

אימוני כושר קצרים אונליין והפעם… לכף הרגל – מדוע חייבים לחזק את כף הרגל? איך לשמור על כף רגל בריאה וגמישה? בפנים- אימון אונליין ובו תרגילים שיעזרו לכם להגמשה וחיזוק כפות הרגליים.

כפות הרגליים הן הבסיס והתמיכה לגוף שלנו ומאפשרות לנו תנועה על הקרקע. כף הרגל היא מהאזורים המורכבים ביותר בגוף ובה מספר רב של עצמות, שרירים,

על אילו שרירים עובדים בשכיבות סמיכה? האם מומלץ לבצע שכיבות סמיכה כל יום? אילו סוגים של שכיבות סמיכה יש? קבלו את שכיבות הסמיכה במנח צר שיקחו את הגוף שלכם עוד צעד קדימה וכדאי להכניסן לשגרת אימוני הכושר שלכם.

שכיבות סמיכה מבוססות על הפעלת כוח הכובד של הגוף על הידיים ובתוך זה המרפקים ועל הרגליים. למה לשכיבות סמיכה קוראים שכיבות סמיכה? כי הגוף, למעשה,

אימון קפיצה- למה כדאי לכם להתחיל לקפוץ- לקפיצה בחבל או ללא חבל יש יתרונות אדירים. בפנים – אימון כושר קצר אונליין ובתוכו תרגילי כושר שמשלבים קפיצה.

תרגילי כושר שמשלבים בתוכם קפיצות הם תרגילים אירוביים ומכילים בתוכם התפרצות נהדרת ומהירה של אנרגיה. תחילה אציין כי אם אתן בהריון או שאתם סובלים ממחלות