מה הקשר בין סוכרת ופעילות גופנית?

מה הקשר בין סוכרת ופעילות גופנית?

אין ספק שפעילות גופנית משפרת את איכות החיים. היא מחזקת את הגוף ובריאה לא רק לגוף, אלא גם לנפש ועוזרת להתמודד עם מחלות מסויימות. אלו שאוהבים להתאמן זכו ובענק, כי מבחינתם אימון הוא הנאה ולא רק משהו “שחייבים לעשות”. אלו שפחות נהנים להתאמן, גם חשוב שיתאמנו, בגלל כל היתרונות האדירים שפעילות גופנית מביאה עימה.

מאז ומתמיד דיברו ועדיין מדברים על אויב גדול לגוף ולמח האדם – הסוכר. מדי שנה עוד ועוד אנשים חולים במחלת הסוכרת, מחלה לא פשוטה שמעבר להשפעות שלה על הגוף ועל התפקוד, היא גם משפיעה על הנפש, כי מתוק זה טעים ויש שיאמרו שמתוק זה החיים (ואני ביניהם😊) ולא פשוט בכלל להיגמל מסוכר.

חשוב לדעת שספורט, או כל פעילות גופנית שהיא (ובעיקר עבודה על סיבולת לב ריאה ועבודה עם התנגדות\ משקולות) תורמים למניעה \ טיפול במחלת הסוכרת, אז זאת סיבה נוספת וסופר חשובה להתאמן ולא לוותר לעצמנו. גם אם אתם ממש לא מתחברים לפעילות גופנית, שלא לומר, סופר קשה לכם להביא את עצמכם להתאמן, דעו שממש כדאי שתתחילו  להתאמן ואפילו “בקטנה” ומשם תראו לאן תגיעו. בחרו תוכנית אימונים \ תוכנית אימונים אונליין \ אימוני כושר או כל פעילות גופנית כמו אימוני פילאטיס או סיבולת לב ריאה וכו’. אז איך בדיוק פעילות גופנית מועילה בכל מה שנוגע להשפעת הסוכר על הגוף?

פעילות גופנית משפרת את כניסת הסוכר לתאים, מה שהופך את הסוכר לאנרגיה בזמן הפעילות ואחרי הפעילות וכך יורדת רמת הסוכר בדם. כשמבצעים פעילות גופנית, יורדים במשקל, רמות הכולסטרול הרע ולחץ הדם משתפרים ולא מעט מחקרים שבדקו את הקשר בין פעילות גופנית ונפש מצאו שאותה פעילות ממש, שחלק לפעמים פחות מתחברים אליה או מכריחים את עצמם לעשות אותה, עוזרת להתמודד עם דיכאון ומתח ומביאה לאיזון הסוכר בדם. מצבי מתח עלולים להשפיע על רמות סוכר הדם.

לחולי סוכרת עלולות להיות בעיות בכף הרגל, מה שמקשה על ההתנהלות היומיומית. פעילו גופנית יכולה לעזור למנוע את הבעיות או להקל עליהן על ידי שיפור אספקת הדם לגפיים התחתונות.

אם אתם מאובחנים עם טרום סוכרת, או יש לכם במשפחה אנשים עם נטייה לסוכרת מסוג 2, פעילות גופנית יכולה למנוע או לדחות את הגעת המחלה, אז לאותה אוכלוסיה כדאי, על אחת כמה וכמה, להתחיל להתאמן.

נתראה באימונים😊

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

מדוע אימון שיווי משקל קריטי לכולנו ובתוך זה גם לכל מתאמן ומתאמנת? כיצד לשפר את שיווי המשקל ולבצע אימון שיווי משקל לשיפור איכות חיים? אילו תרגילים טובים לשיפור שיווי המשקל? קבלו אימון שיווי משקל אונליין קצר כדי שתשפרו את שיווי המשקל שלכם ואת בריאותכם.

כשאנו ניגשים להתאמן או מקבלים החלטה להתחיל להתאמן, הסיבות שדוחפות אותנו ומתניעות אותנו לפעול הן, לרוב, הרצון לרזות, לחטב ולעצב את הגוף, לחזק את השרירים

אימון הרווח בין הרגליים – למה לא כל אחד ואחת יכולים להיות עם רווח בין הירכיים? התשובה תפתיע אתכם. ומה לגבי הצטברות שומן בירכיים – איך להוריד שומן בירכיים? איך לחטב ולהיפטר מהשומן בירכיים הפנימיות? קבלו אימון קצר אונליין לירך הפנימית.

יש כמה וכמה אזורים בגוף שבאופן טבעי השומן מצטבר בהם באופן משמעותי ולכן גם מאתגר יותר לעצב ולחטב אותם, מה שעלול לגרום לתסכול ובשלב מסויים

אימון פלאנק סטטי – כל מה שרציתם לדעת על פלאנק, יתרונות הפלאנק, איך עושים פלאנק נכון ואיך מקבלים ממנו את כל מה שהגוף צריך. בפנים – אימון כושר אונליין קצר על טהרת הפלאנק

אחד הדברים היותר חשובים בחיים זה לשמור על הגוף שלנו. אם לא נשמור עליו, איך נתנהל כפי שצריך ואיך יהיו בנו הכוחות לפעול ולבצע את