איזה תרגילים עוזרים לכאב בשכמות? אימון שכמות עוזר בהתמודדות עם מתח (בכתבה – אימון כושר קצר ולא שגרתי אונליין)

איזה תרגילים עוזרים לכאב בשכמות? אימון שכמות עוזר בהתמודדות עם מתח (בכתבה – אימון כושר קצר ולא שגרתי אונליין)

השכמות מהוות חלק מחגורת הכתפיים. הן נמצאות בחלק האחורי העליון של הגב ויש להן צורה של משולש. עצם השכמה היא עצם גדולה ושטוחה במרכז הגב וכאמור, משני צידיה – המשולשים. מסביב לעצם השכמה יש מספר רב של שרירים שלמעשה מאפשרים לנו להניע את הזרועות בחופשיות. השכמה היא הבסיס אליו מתחברת היד וכדי שהיד תוכל לנוע באופן מלא ולתפקד השכמה צריכה להוות בסיס חזק ויציב.

כל עומס החיים מונח על הכתפיים שלנו – זאת תחושת הכבדות שמורגשת כשאנו חווים כאבים בשכמות.

כאבים בשכמות ובין השכמות מאוד נפוצים. הכאבים יכולים לבוא לידי ביטוי בכאב חד או עמום או כאב שמזכיר דקירות. הכאב יכול להתעורר באזורים שונים בשכמה ואף להקרין לאזורים אחרים נוספים בגוף. בדרך כלל הכאב יורגש באזור הגב העליון סביב עצם השכמה, בצוואר בכתף או בזרועות. פעמים רבות כאב בשכמות מופיע בעקבות שריר תפוס או עמידה לא יציבה. כשאנו מדוכדכים, באופן טבעי הגוף שלנו פחות מוחזק והיציבה לא טובה, מה שיכול לגרום לכאב בשכמה. עם זאת, יש מגוון רחב של סיבות לכאבים באזור השכמות ובכל מקרה אם הכאב מופיע באופן פתאומי או שהוא חד, נמשך זמן רב או מחמיר, מומלץ ללכת לבדיקת רופא בהקדם.

אחת הסיבות הנפוצות לכאב באזור השכמות היא סטרס, לחץ ומתח. אין ספק שמדינה שלמה כרגע חווה מציאות מאוד מתוחה וזה בא לידי ביטוי, בין היתר, בכאב או תחושת אי נוחות בשכמות.

כדי להקל על כאב באזור השכמות מומלץ לבצעאימון כושר ובו תרגילים שמניעים את השכמות כדוגמת תרגילים לשיפור טווחי התנועה בשרירים ובמפרקי השכמה. גם תרגילים שמחזקים את הגב יכולים להקל על הכאב כי כאב בשכמות יכול להגיע גם בעקבות שרירי גב חלשים.

בנוסף, כדי להימנע מלכתחילה מכאבים בשכמות, מומלץ להיות מודעים לגוף ולוודא שהעמידה יציבה ותנוחת הישיבה נכונה.

קבלו אימון כושר קצר אונליין שמתמקד כולו בשכמות בלבד. אם תבצעו את האימון על בסיס יומי תרגישו נהדר באזור השכמות ואף ימנע כאב עתידי בשכמות.

בהצלחה

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

השפעות פעילות גופנית על כאב ראש ומיגרנה: מה הקשר בין ספורט לכאבי ראש? איזו פעילות גופנית עוזרת למנוע כאב ראש? והאם פעילות גופנית מסויימת יכולה דווקא לגרום לכאב ראש? וגם – טיפים פרקטיים שיעזרו לכם למנוע כאב ראש.

אחת התלונות השכיחות בכל מה שנוגע לכאבים, היא תלונה על כאבי ראש ובתוכם גם כאלה שמתפתחים למיגרנה. כאב ראש הוא תופעה שכיחה בכל העולם ולה

חשיבות ביצוע נכון של תרגילי כושר- מה הדרכים הנכונות לביצוע 7 תרגילי כושר נפוצים שרבים מבצעים לא נכון? טכניקה נכונה בתרגילים: חשוב שהיא תהיה טובה ומדוייקת.

כל המטרה באימוני כושר היא לחזק את הגוף, להפוך אותו לבריא יותר, יעיל יותר ומתפקד בצורה הטובה ביותר. אולם, ישנם מגוון תרגילים שאם לא נבצעם

פיתולים – התנועה שאתם לא עושים מספיק ואשר כה חשובה לגוף, לנשמה ולנשימה. קבלו אימון כושר קצר אונליין ובו 7 תרגילים עם פיתולים. בואו לפתוח את הגוף בעזרת פיתולים.

התנועה הראשונה שתינוק עושה עוד לפני שמגיח לאוויר העולם וכדי לצאת לאוויר העולם היא פיתול. התינוק, למעשה, מתפתל לו החוצה דרך תעלת האגן וכך מתחיל

שינה ופעילות גופנית – איך אימון גופני יכול לשפר את איכות השינה? מהו האימון הכי טוב לשינה שלכם? קבלו את הפעילות הגופנית שתעזור לכם לישון טוב יותר. בפנים- אימון כושר קצר אונליין שיעזור לכם.

שינה טובה בלילה אינה מובנת מאליה. לצד אנשים שנרדמים במהירות וישנים רצוף לאורך הלילה, יש לא מעט אנשים שמתקשים להירדם או לחלופין מתעוררים מספר פעמים