האם פילאטיס מחטב את הגוף? מה היתרונות האדירים שאימון פילאטיס נותן לנו? ומה הם שרירי הליבה שכולם מדברים עליהם בהקשר של אימון פילאטיס?

האם פילאטיס מחטב את הגוף? מה היתרונות האדירים שאימון פילאטיס נותן לנו? ומה הם שרירי הליבה שכולם מדברים עליהם בהקשר של אימון פילאטיס?

יוצא לי לאמן המון מתאמנים ומתאמנות – כאלו שבתחילת דרכם, מגששים באפלה ומתחילים להכיר את הגוף שלהם וללמוד אותו לעומק, כאלו שמתאמנים באופן קבוע ואפילו ספורטאים מן המניין (פירוט בהמשך). מה החלק הכי מאתגר באימון עבור רובם? התרגילים מעולם הפילאטיס, אותם תרגילים שעובדים בצורה מדוייקת ועמוקה על שרירי הליבה החשובים (אותם שרירים עמוקים עליהם אפרט בהמשך המאמר). גם המתאמן או המתאמנת המצטיינים חווים קושי בביצוע התרגילים, קושי במובן החיובי, כמובן, כך הגוף צועד עוד צעד קדימה. כשהגוף מתאמץ בצורה נכונה, מצבו משתפר ומגיעות התוצאות. אז האם פילאטיס מחטב, כמה פעמים בשבוע מומלץ לבצע אימוני פילאטיס, מה היתרונות הבריאותיים של שיטת הפילאטיס ולמה מתכוונים כשמדברים איתנו על שרירי הליבה ? לפני שאפרט בנוגע לכל אלה, קבלו אימון בן 15 דקות בלבד, שעל אף שהוא קצר הוא עובד בצורה מדוייקת על כל השרירים בגוף ושם דגש על השרירים העמוקים. תרגישו מצויין לאחריו.

אתחיל ואציין שאימון פילאטיס ללא ספק, מחטב. מאוד מחטב. פילאטיס היא שיטת אימון של הגוף (והנפש). יש כמה וכמה סוגים של אימוני פילאטיס. אתמקד כאן בסוג האהוב עלי והיעיל ביותר בעיניי והוא – פילאטיס רצפה\ מזרן – אימון בו כל קבוצות השרירים עובדות מדהים ויש קשב נהדר של המתאמן\נת לגוף (בין היתר גם בזכות הקירבה לקרקע ). תרגילי פילאטיס עובדים מהבסיס, משרירי הליבה שהם מרכז הגוף (CORE). שרירי הליבה הם השרירים העמוקים  והפנימיים ביותר שתומכים ומייצבים את עמוד השדרה, האגן, שרירי הבטן, הגב והאלכסונים. הם אחראים לאחיזה נכונה ומדוייקת של הגוף בעת פעילות גופנית ובכלל וככל שהם חזקים יותר, כך הסיכוי להיפצע נמוך יותר. מה שנהדר ונוח בעבודה על שרירי הליבה זה שאין צורך בהכרח להשתמש באביזרים. העבודה מצויינת, לצורך העניין, היא עבודה עם משקל הגוף, ולכן אפשר לבצע את התרגילים מכל מקום ובכל זמן נתון. תרגילי בטן במסגרת אימוני פילאטיס נהדרים לחיזוק וחיטוב הבטן, כי כאמור, העבודה מתחילה מבפנים, מהשורש והרי בטן חזקה היא מתכון לגב חזק ואיתן. למעשה, תוצאות מעולות מגיעות כשאימונים, באופן כללי, מתמקדים גם בשרירים הפנימיים וגם בשרירים החיצוניים. אימוני פילאטיס נותנים מענה מצויין. בנוסף, למי שכבר מתאמנים, יש לא מעט סוגי ספורט שעובדים מאוד חזק על השרירים, אבל יותר מהמקום של כיווץ שריר (כדוגמת ריצה / אופניים / משקולות) , עניין הגמישות והארכת השריר פחות בא לידי ביטוי בספורט מסוג זה. אימוני פילאטיס נותנים את המענה ולמעשה, משלימים את “האימונים המכווצים” ומביאים את הגוף למקום יותר שלם, בריא ומאוזן.

אני חסידה גדולה של אימוני פילאטיס ויודעת שככל שאשלב יותר תרגילי פילאטיס באימונים, כך הגוף יבנה בצורה הטובה והבריאה ביותר, כי הבריאות מתחילה מבפנים. המון פעמים אני רואה מתאמנים ומתאמנות, ספורטאים וספורטאיות שפשוט לא מצליחים לבצע תרגילי פילאטיס מסויימים על אף שהם מתאמנים על בסיס יומי. למה זה קורה? כי הבסיס העמוק לא יציב ולא מספיק חזק. זה כמו שנבנה בניין מהמם כשהתשתיות שלו לא מספיק חזקות. מה יקרה לבניין? הוא עלול לקרוס. אותו דבר בדיוק עם הגוף. אם ניתן לו תשתית טובה וחזקה, הוא ישמר, לא יפצע, לא יקרוס, יהיה חזק, יציב ובריא.

מעבר להגדלת הכוח של שרירי הליבה, שיפור העמידה והיציבה והימנעות מפציעות מיותרות, אימוני פילאטיס גם תורמים לקואורדינציה, יעילות תנועתית, לגמישות ולשיווי המשקל שכה חשוב לשמור עליהם ולפתח אותם. עם השנים, הגמישות ושיווי המשקל לא משתפרים, ולכן חשוב לשמר אותם ולעבוד עליהם.

בנוסף, לא מעט מחקרים הראו שאימוני פילאטיס תורמים לתפקוד המוח והמוטיבציה, כמו שיפור בריכוז, הפחתת חרדות, הקלה על מתחים פיזיים ורגשיים, שיפור איכות החיים ושיפור התפקוד הקוגנטיבי.

אני מאוד ממליצה לבצע תוכנית אימונים או אימונים, באופן כללי, ובהם תרגילי פילאטיס לפחות שלוש פעמים בשבוע כך הגוף ילמד, יתחזק, השרירים יבנו היטב ונהיה חזקים וחזקות מבפנים ומבחוץ. אימון יעיל לא חייב להיות בן שעה, אפשר לקיים אימונים קצרים בני 15 או 30 דקות ולקבל את התוצאות המיוחלות. כל עוד מדובר באימונים איכותיים, היתרון האדיר בפילאטיס מזרן הוא שהמתאמנים והמתאמנות לומדים להכיר את הגוף שלהם, לחוש אותו בצורה נקיה, להיות קשובים לו ויכולים להחליט לפי התחושה הפנימית עד כמה להקשות על השרירים, להחליט לגבי עוצמת העבודה ורמת הדיוק שלה, עניין שעוזר לחזק את הגוף מחד, ולהימנע מפציעות, מאידך.

נתראה באימונים:)

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

מדוע אימון שיווי משקל קריטי לכולנו ובתוך זה גם לכל מתאמן ומתאמנת? כיצד לשפר את שיווי המשקל ולבצע אימון שיווי משקל לשיפור איכות חיים? אילו תרגילים טובים לשיפור שיווי המשקל? קבלו אימון שיווי משקל אונליין קצר כדי שתשפרו את שיווי המשקל שלכם ואת בריאותכם.

כשאנו ניגשים להתאמן או מקבלים החלטה להתחיל להתאמן, הסיבות שדוחפות אותנו ומתניעות אותנו לפעול הן, לרוב, הרצון לרזות, לחטב ולעצב את הגוף, לחזק את השרירים

אימון הרווח בין הרגליים – למה לא כל אחד ואחת יכולים להיות עם רווח בין הירכיים? התשובה תפתיע אתכם. ומה לגבי הצטברות שומן בירכיים – איך להוריד שומן בירכיים? איך לחטב ולהיפטר מהשומן בירכיים הפנימיות? קבלו אימון קצר אונליין לירך הפנימית.

יש כמה וכמה אזורים בגוף שבאופן טבעי השומן מצטבר בהם באופן משמעותי ולכן גם מאתגר יותר לעצב ולחטב אותם, מה שעלול לגרום לתסכול ובשלב מסויים

אימון פלאנק סטטי – כל מה שרציתם לדעת על פלאנק, יתרונות הפלאנק, איך עושים פלאנק נכון ואיך מקבלים ממנו את כל מה שהגוף צריך. בפנים – אימון כושר אונליין קצר על טהרת הפלאנק

אחד הדברים היותר חשובים בחיים זה לשמור על הגוף שלנו. אם לא נשמור עליו, איך נתנהל כפי שצריך ואיך יהיו בנו הכוחות לפעול ולבצע את