תרגול ביתי לכתפיים כואבות– קבלו אימון כושר אונליין קצר לשחרור הכתפיים והמתח שמצטבר בכתפיים.

תרגול ביתי לכתפיים כואבות– קבלו אימון כושר אונליין קצר לשחרור הכתפיים והמתח שמצטבר בכתפיים.

התנועה כל כך חשובה לגוף באופן כללי ולכתפיים בפרט. מפרק הכתף מורכב מעצם השכם, עצם הזרוע, עצם הבריח ועצם החזה. מפרק הכתף הוא המפרק הנייד ביותר בגוף ובזכות הניידות הזאת אנו יכולים להגיע, בעצם, לכל חלק בגוף שנרצה. ואולם, יתרון מפרק הכתף הוא גם חיסרון שכן מפרק הכתף הוא הפחות יציב מיתר מפרקי הגוף ולכן עם חוסר היציבות, מגיעות גם לא מעט בעיות וכאבים באזור ואף כאלו שלא תמיד ניתן לפתור.

כאב כתפיים הוא תופעה נפוצה שהולכת ונעשית אפילו נפוצה יותר בשנים האחרונות. כאבי כתפיים שנגרמים לעיתים מסיבה שכיחה, יכולים להידרדר במהירות להגבלה משמעותית בתפקוד שמלווה בכאב בכתף.

כולנו מתמודדים כעת עם תקופה מורכבת וקשה והמתח מראה אותותיו. המתח מצטבר, לכן חשוב לשחרר אותו כמה פעמים ביום. מדובר בשחרור של כמה דקות בלבד, כפי שתראו באימון שהכנתי לכם כאן ויעשה לכם ממש טוב. מכירים את המשפט “הכל על הכתפיים שלי”? המשפט כל כך נכון, כי את ההתמודדויות המאתגרות יותר של החיים אנחנו מיד מרגישים על הכתפיים, כאילו כל כובד הקשיים נשען על הכתפיים ואנו סוחבים אותו איתנו.

מתח ולחץ גם משפיעים על נשימה. כשאנו מתוחים הנשימה שלנו קצרה יותר, הגוף מכווץ יותר ובזמן הנשימה אנו עלולים, בלי להרגיש, לקרב את הכתפיים לכיוון האוזניים, מה שגם יכול לגרום לכאב בכתפיים.  

גם אורח החיים היושבני שיותר בא לידי ביטוי כיום לא תורם והכתפיים, למעשה, כמעט ללא תנועה וזה לא טוב. בנוסף, בזמן ישיבה ממושכת מול מחשב, יש נטיה לשבת כשהכתפיים שמוטות ורפויות ומכאן הנטיה לפתח כאבים בכתפיים ובזוקפים, שהם השרירים שנמצאים לאורך עמוד השדרה.

גם עמידה לא נכונה ולא יציבה יכולה לגרום לכאבים בכתפיים, כי יציבה לא נכונה יכולה לגרום לחוסר איזון בשרירים והפעלת עומס על שרירים מסויימים על חשבון שרירים אחרים. לכן, חשוב שתתקנו את העמידה והישיבה שלכם כדי שהכתפיים יפסיקו לכאוב ויתפקדו כפי שצריך. מודעות לעמידה וישיבה זקופה היא התחלה מצויינת. ברגע שיש לנו את המודעות נוכל להתיישר בכל פעם שנרגיש כפופים. קבלו 4 תרגילים פשוטים שיעזרו לכתפיים שלכם לנוע ולהיות חיוניות יותר. האימון כל כך קצר וכולו בישיבה ולכן אפשר לקיימו אפילו כמה פעמים ביום ובוודאי שמומלץ לקיימו כשאתם חשים כאבים בכתפיים.

בהצלחה:)

שתפו:

צרו קשר

מאמרים נוספים

מתיחות לגב – מה עושים כשהגב כואב בבוקר? איזה מתיחות עוזרות לשחרור הגב? קבלו אימון כושר קצר אונליין בן 2 דקות שכדאי לעשות אם כואב לכם הגב בבוקר להפחתת כאבי גב.

כאבי גב הם סיבה שכיחה ביותר לפנייה לרופא, בעיקר כאבי גב תחתון. למען האמת 80% – 90% מאיתנו יסבלו מכאבי גב בשלב מסויים בחיים. יש

למה חשוב להתמיד בפעילות ספורטיבית בתקופת מבחנים? כיצד פעילות גופנית יכולה לסייע בהורדת מתח לפני בחינה? וכיצד היא תורמת לריכוז? מה הקשר בין ספורט והצלחה בלימודים? איך ספורט מועיל לזיכרון? למידה דרך תנועה היא דרך מנצחת ללמוד בצורה הטובה ביותר. על חשיבות של פעילות גופנית בזמן לימודים – כאן בכתבה.

כשלומדים לבחינה, כל בחינה, ובעיקר כשמדובר בלמידה ממושכת לבחינה כמו למידה לבחינות לשכת עורכי הדין או בחינות בלימודי רפואה, תואר ראשון וכן הלאה, המתח גדול

חיזוק רצפת האגן: איך מחזקים את שרירי רצפת האגן?  למה כל כך חשוב לחזק את שרירי רצפת האגן? קבלו אימון כושר קצר אונליין ובו תרגילים שיעזרו לחזק את שרירי רצפת האגן.

רצפת האגן (שנקראת גם- קרקעית האגן) היא האזור החבוי בין הרגליים והיא, למעשה, רצפה לאיברים רבים שנמצאים בסמוך אליה ומעליה. היא מורכבת מרקמת חיבור, עצבים,

אימונים קצרים – עדיף קצת מכלום והקצת הזה יעשה לכם טוב. קבלו אימוני כושר קצרים אונליין. כמה קצרים? 3 דקות בלבד! מצאו לכם 3 דקות ביום כמה פעמים ביום שתוכלו ותשדרגו את חיייכם.

ידוע שבתקופות מאתגרות יותר, קשה לנו להביא את עצמנו להזיז את הגוף ולהתאמן. התחושה היא שכל מה שהגוף והנפש רוצים זה מנוחה. כבר זמן רב